ve Vídni, v okolí Vídně a v celém Rakousku

> Poznejte jak se dá spojit fyzický i duševní prožitek.
> Vychutnejte rakouskou přírodu všemi smysly
> Využijte možnosti poznat novou zemi prostřednictvím úžasných výletů do přírody.

Vyberte si, kam se vydáte

dle konkrétni oblasti nebo zaměření

Vídeň to není jen Schönbrunn, obří kolo v Pratru, Sachr dort nebo Wienerschnitzel. Vídeň je město plné zeleně, ale především město velmi nakloněné a vstřícné k turistům.
Pojďte se podívat na Vídeň, jak ji neznáte a v průvodcích nenajdete.

Nejbližší okolí Vídně nabízí výlety do přírody, na zajímavá a unikátní místa, do oblastí plných rozlehlých vinic i za památkami promlouvajícími historií. Okouzlí vás unikátní botanické zahrady i divoké soutěsky v přírodě. Využijte možnosti spojit návštěvu metropole Rakouska s výletem do přírody.

13 městských turistických tras vedoucích metropolí Rakouska vám umožní spojit pěší turistiku s poznáváním metropole.
Všechny jsou velmi dobře značené, dají se projít celoročně a do výchozích bodů túry se snadno dostanete městskou hromadnou dopravou.

Zvláštní geografická poloha Dolního Rakouska přináši jak kulturní dědictví, tak obrovskou rozmanitost krajiny.
Lužní lesy a stepi, vysokohorské pastviny a jezera, soutěsky, vřesoviště aj. Nikde jinde v Evropě se na tak malém území nemůže spojit tolik krajin.
Současně je to oblast nejblíže Vídni, Brnu i Bratislavě a to jí dává výhodu většího zájmu turistů hned ze tří států, kteří to sem za výlety nemají daleko. 

Oblast na severu Rakouska je  jedna z nejoblíbenější oblastí nabízející zážitek pěší turistiky ve vysokých horách a současně i kolem jezer. Turistické trasy vedoucí zelenými stráněmi Alp astezkami kolem modrých jezer, to je spojení, které je možné vychutnávat všemi smysly a nikdy nebudete mít dost. Najdeme zde známá místa jako Dachstein nebo Hallstatt, ale i méně známé oblasti, které stojí za to navštívit.

Salcbursko či Solnohradsko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska.  Tato oblast se může pochlubit překrásnou hornatou krajinou s mnoha jezery, historickými městy, ale i přírodními úkazy. V současné době se jedná o velmi oblíbenou turistickou oblast, kam se jezdí především do letovisek jako Dachstein, Kaprun nebo Zell am See. Velmi oblíbené je hlavní město regionu – Salcburk (něm.Salzburg), s mnoha historickými památkami.

Vyhlídky s pohledem do krajiny přináší nadhled i novou perspektivu vnímání okolí. Dopřejte si netradiční zážitky a zažijte pocit absolutní svobody a volnosti při pohledu z ptačí perspektivy. Takže vzhůru na přírodní vyhlídky, rozhledny, skalní plošiny či horské hřebeny vnímat život z nadhledu.

Nechte do sebe vstoupit nespoutanou energii vody.  Vodopády, jezera, vysokohorské nádrže či přehrady-tam všude zažijete osvěžení a uvolnění. Vodní plochy jsou skvělým místem pro relaxaci. Rakouská jezera jsou pověstná svou krásou. Ve spojení s vysokými horami a rakouskou přírodou budete vnímat energii všemi buňkami.

Unikátní botanické zahrady, rozsáhlé zámecké parky i zázemí městských parků, to je vždy oáza klidu a zeleně pro relaxaci, odpočinek a uvolnění.  Vejděte spolu se mnou do voňavého světa inspirace, fantazie i poučení. Nechte se obklopit barevnou krásou rostlin, keřů a květin.

Lámete si hlavu, kam jet na výlet, aby to vaše děti bavilo a zároveň poznaly něco nového? Zde najdete vyzkoušené výlety vhodné i pro děti. Dopřejte si společné zážitky na výletech, které vám i vašim dětem přinesou radost, poučení i zábavu. Společně strávené chvíle spojené s poznáváním nových míst stojí za to.

Poznejte přírodní zajímavosti, unikáty a rarity, které vám zde nabízím. Najdete tu několik neobvyklých a jedinečných míst i zajímavých staveb.  Tato místa nám přináší do života nádech výjimečnosti a pocit vděčnosti. Nechte se i vy vtáhnout do snění a fantazie a dopřejte si svět zázraků na výletech v Rakousku.

Objevujte prostřednictvím výletů zajímavosti z historie Rakouska. Rakousko je z historického hlediska spjato jednak s českými zeměmi, ale také s okolními východoevropskými státy. Rakousko je malým národem s velkou minulostí, jak se často říkává. Památky, zajímavé objekty, příběhy a mystika. Nechte se vtáhnout do historie Rakouska.

Nemůžete se rozhodnout pro konkrétní oblast a chcete se inspirovat z celé nabídky

Líbí se vám moje tipy na výlety a chcete mít přehled o nových? Pak si to jednoduše můžete zařídit ZDE vyplněním formuláře.
Pro výlety bez starostí si stáhněte ZDARMA CHECKLIST na výlety s praktickou přílohou-váš osobní seznam věcí do batohu. Je to TADY.

Poznávejte i vy se mnou Rakousko ještě více a mějte k dispozici více tipů na zajímavé výlety.

soubor e-pruvodcu

Připravuji sérii e-Průvodců po jednotlivých oblastech Rakouska, nebo se speciálním zaměřením.

Pokud vás to láká a nechcete promeškat jejich vydání, můžete se již nyní přihlásit zde a dostanete informaci jako první.

CHCI INFORMACI VČAS