ve Vídni, v okolí Vídně a v celém Rakousku

> Poznejte jak se dá spojit fyzický i duševní prožitek.
> Vychutnejte rakouskou přírodu všemi smysly
> Využijte možnosti poznat novou zemi prostřednictvím úžasných výletů do přírody.

Vyberte si, kam se vydáte

dle konkrétni oblasti nebo zaměření

Rakouská příroda má, co se týká turistiky, opravdu co nabídnout. Ať už jste milovníci výšlapů do hor, lehkých procházek kolem jezer, nebo vás zajímají nová místa a historie země, dokáže vám Rakousko nabídnout nespočet lákavých příležitostí a chuť se tam stále vracet.

Rakousko, to nejsou jen Alpy a krásná lyžařská střediska, ale především nepřeberné množství značených turistických tras, zelené louky s pasoucími se krávami, nedozírné svahy poseté alpskými bylinami i dech beroucí výhledy.

Vydejte se proto se mnou poznávat Rakousko a zamilujete si ho tak, jako já.

Vídeň to není jen Schönbrunn, obří kolo v Pratru, Sachr dort nebo Wienerschnitzel. Vídeň je město plné zeleně, ale především město velmi nakloněné a vstřícné k turistům.
Pojďte se podívat na Vídeň, jak ji neznáte a v průvodcích nenajdete.

Nejbližší okolí Vídně nabízí výlety do přírody, na zajímavá a unikátní místa, do oblastí plných rozlehlých vinic i za památkami promlouvajícími historií. Okouzlí vás unikátní botanické zahrady i divoké soutěsky v přírodě. Využijte možnosti spojit návštěvu metropole Rakouska s výletem do přírody.

14 městských turistických tras vedoucích metropolí Rakouska vám umožní spojit pěší turistiku s poznáváním metropole.
Všechny jsou velmi dobře značené, dají se projít celoročně a do výchozích bodů túry se snadno dostanete městskou hromadnou dopravou.

Zvláštní geografická poloha Dolního Rakouska přináši jak kulturní dědictví, tak obrovskou rozmanitost krajiny.
Lužní lesy a stepi, vysokohorské pastviny a jezera, soutěsky, vřesoviště aj. Nikde jinde v Evropě se na tak malém území nemůže spojit tolik krajin.
Současně je to oblast nejblíže Vídni, Brnu i Bratislavě a to jí dává výhodu většího zájmu turistů hned ze tří států, kteří to sem za výlety nemají daleko. 

Oblast na severu Rakouska je  jedna z nejoblíbenější oblastí nabízející zážitek pěší turistiky ve vysokých horách a současně i kolem jezer. Turistické trasy vedoucí zelenými stráněmi Alp astezkami kolem modrých jezer, to je spojení, které je možné vychutnávat všemi smysly a nikdy nebudete mít dost. Najdeme zde známá místa jako Dachstein nebo Hallstatt, ale i méně známé oblasti, které stojí za to navštívit.

Salcbursko či Solnohradsko je jednou z devíti spolkových zemí Rakouska.  Tato oblast se může pochlubit překrásnou hornatou krajinou s mnoha jezery, historickými městy, ale i přírodními úkazy. V současné době se jedná o velmi oblíbenou turistickou oblast, kam se jezdí především do letovisek jako Dachstein, Kaprun nebo Zell am See. Velmi oblíbené je hlavní město regionu – Salcburk (něm.Salzburg), s mnoha historickými památkami.

Lámete si hlavu, kam jet na výlet, aby to vaše děti bavilo a zároveň poznaly něco nového? Zde najdete vyzkoušené výlety vhodné i pro děti. Dopřejte si společné zážitky na výletech, které vám i vašim dětem přinesou radost, poučení i zábavu. Společně strávené chvíle spojené s poznáváním nových míst stojí za to.

Místa pro romantické chvíle ve dvou nebo relaxační pobyty.
Co takhle strávit noc na zámku, rozmazlovat se ve wellness nebo třeba ochutnat kulinářské speciality? Romantický pobyt si čas od času zaslouží každý pár. Tak vzhůru za romantikou.

Hektary vinic, tisíciletá stará vinařská kultura i typický název Heuriger-to je Rakousko.
Kulinářské poklady i tradiční nabídka pokrmů rakouské kuchyně, stejně tak jako udržitelný způsob pěstování regionálních potravin, to vše je součástí této kategorie, která vám polechtá chuťové pohárky. 

Vyhlídky s pohledem do krajiny přináší nadhled i novou perspektivu vnímání okolí. Dopřejte si netradiční zážitky a zažijte pocit absolutní svobody a volnosti při pohledu z ptačí perspektivy. Takže vzhůru na přírodní vyhlídky, rozhledny, skalní plošiny či horské hřebeny vnímat život z nadhledu.

Nechte do sebe vstoupit nespoutanou energii vody.  Vodopády, jezera, vysokohorské nádrže či přehrady-tam všude zažijete osvěžení a uvolnění. Vodní plochy jsou skvělým místem pro relaxaci. Rakouská jezera jsou pověstná svou krásou. Ve spojení s vysokými horami a rakouskou přírodou budete vnímat energii všemi buňkami.

Unikátní botanické zahrady, rozsáhlé zámecké parky i zázemí městských parků, to je vždy oáza klidu a zeleně pro relaxaci, odpočinek a uvolnění.  Vejděte spolu se mnou do voňavého světa inspirace, fantazie i poučení. Nechte se obklopit barevnou krásou rostlin, keřů a květin.

Poznejte přírodní zajímavosti, unikáty a rarity, které vám zde nabízím. Najdete tu několik neobvyklých a jedinečných míst i zajímavých staveb.  Tato místa nám přináší do života nádech výjimečnosti a pocit vděčnosti. Nechte se i vy vtáhnout do snění a fantazie a dopřejte si svět zázraků na výletech v Rakousku.

Objevte kouzlo dob minulých a pojďte navštívit některý z hradů a zámků v Rakousku a blízko jeho hranic.
Poznejte úzké propojení naší a rakouské historie.
Rytířské hrady, pohádkové zámky a hradní zříceniny svědčí o bohaté historii Rakouska a jsou oblíbeným výletním cílem.

 

Objevujte prostřednictvím výletů zajímavosti z historie Rakouska. Rakousko je z historického hlediska spjato jednak s českými zeměmi, ale také s okolními východoevropskými státy. Rakousko je malým národem s velkou minulostí, jak se často říkává. Památky, zajímavé objekty, příběhy a mystika. Nechte se vtáhnout do historie Rakouska.

Památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO to je vždy příslib jedinečného zážitku a nového poznání spojeného s historií nebo regionem Rakouska. Nenechte si ujít tyto světové poklady zasazené v kulisách krásné země.

Cyklo-výlety ve Vídni i v okolí Vídně. Místa, kde jsme uskutečnili pěší turistické výlety, ale kterými současně vedou i cyklo-trasy nebo cyklo-stezky a jsou tedy vhodné i pro výlety na kolech. Rakousko propojuje hustá síť cyklostezek, která nemá ve střední Evropě konkurenci.

Tipy na zajímavá místa za hranicí Rakouska. Výlety u sousedů v Česku, Maďarsku, Německu apod. Inspirativní nabídka k poznávání nových míst i mimo Rakousko.
Mnohé sousední země v okolí Rakouska mají společné propojení ať už historické nebo současné regionální.

Nemůžete se rozhodnout pro konkrétní oblast a chcete se inspirovat z celé nabídky

Líbí se vám moje tipy na výlety a chcete mít přehled o nových? Pak si to jednoduše můžete zařídit ZDE vyplněním formuláře.
Pro výlety bez starostí si stáhněte ZDARMA CHECKLIST na výlety s praktickou přílohou-váš osobní seznam věcí do batohu. Je to TADY.

Poznávejte i vy se mnou Rakousko ještě více a mějte k dispozici více tipů na zajímavé výlety.

soubor e-pruvodcu

Připravuji sérii e-Průvodců po jednotlivých oblastech Rakouska, nebo se speciálním zaměřením.

Pokud vás to láká a nechcete promeškat jejich vydání, můžete se již nyní přihlásit zde a dostanete informaci jako první.

CHCI INFORMACI VČAS