Skvělé tipy na výlety v Rakousku.

Vydejte se na výlety do přírody ve Vídni, v okolí Vídně i v celém Rakousku.

Co nás vlastně pohání vydávat se do přírody? Je to pro člověka přirozené prostředí. Je to živoucí prostor, ve kterém se cítíme osvěženi. V přírodě se nám obnovuje energie, zklidňuje mysl, přichází uvolnění, radost a nový pohled na život.

Příroda má na naši vnitřní rovnováhu blahodárný účinek a dokáže rychle obnovit naši harmonii.

Na výletě může člověk v tichu kráčet přírodou, úplně se ponořit do sebe, odpoutat se od běžných vnějších vlivů a navracet se k tomu podstatnému – sám k sobě.

Více o návratu k sobě skrze přírodu najdete v mé uzavřené facebookové skupině:

s Blankou za hranice, přírodou k sobě.

Rakouská příroda má co se týká turistiky opravdu co nabídnout. Ať už jste milovníci výšlapů do hor, lehkých procházek kolem jezer, nebo vás zajímají nová místa a historie země, dokáže vám Rakousko nabídnout nespočet lákavých příležitostí a chuť se tam stále vracet.

Rakousko, to nejsou jen Alpy a krásná lyžařská střediska, ale především nepřeberné množství značených turistických tras, zelené louky s pasoucími se krávami, nedozírné svahy poseté alpskými bylinami i dech beroucí výhledy.

Vydejte se proto se mnou poznávat Rakousko především pomocí vycházek a výletů do přírody a zamilujete si Rakousko tak, jako já.

Pěší turistika. Zajímavé místo, stojí za návštěvu. Ruiny hradu Kollmitz (česky Chlumec) jsou nejrozsáhlejší zříceninou v rakouském Podyjí. Vypínají se nad řekou Thaya (Dyje) v Dolním Rakousku v severním Waldviertelu, poblíž města Raabs an der Thaya, nedaleko …

Nedaleko hranic s Českou republikou leží v nadmořské výšce 520m okouzlující město Zwettl, které tvoří zeměpisný střed Waldviertelu a které se mimo jiné pyšní stavbou, kterou byste hledali spíše ve Vídni.

Jsem češka, momentálně žijící v Rakousku a až dosud jsem nevěděla, že jméno našeho nejznámějšího hradu Karlštejna má původ jinde. Vše se propojilo náhodou, při jednom našem výletě nedaleko Vídně a senzace tak je na světě. Chcete vědět více, tak šup na celý článek...

Zámek Trešť, je místo za hranicí Rakouska na území České republiky, které přináší nejen širokou nabídku možnosti trávení volného času, ale i úzké historické i současné propojení obou dvou států. Vydejte se na prohlídku zámku, zámecké zahrady i přilehlého regionu.

Relaxační dovolená v Rakousku, to je Bad Schalerbach. Město ležící v srdci Horního Rakouska, tvoří společně s obcemi Gallspach, Geboltskirchen, Grieskirchen, Haag am Hausruck a Wallern pulsující turistický region „Vitální svět Bad Schalerbach“. Najdete ho zhruba 40km od Linze.

Pojďte se projít do jedné z nejvíce prosperujících destinací v Rakousku, do nápaditě navržené výstavní zahrady, lákající domácí i zahraniční návštěvníky do světa fantazie, odpočinku i zábavy. Najdete zde místo pro celou rodinu.

Staré, tradiční vinařské město se nachází pouhých 20 km od města Vídně a má velmi příznivé klima díky své chráněné poloze na úpatí Anningeru. Najdete zde zámek Gumpoldskirchen i krásné nádvoří, zajímavou budovu radnice i nabídku mnoha turistických tras a poznávacích stezek.

Pojďte se seznámit s nádhernou, rodinnou túrou divokou a romantickou soutěskou v blízkosti Vídně s největší soukromou rezervací dravců v Evropě. Užijete si cestu podél soutěsek a skal, přes četné, dřevěné mosty a lávky vedoucí přes potok. To je Hagenbachklamm.

3 výlety v jednom městě v oblasti Wachau, Niederösterreich zvládnete během 1 dne. Optimální kombinace fyzického a duševního prožitku. Navštívíte unikátní přírodní oblast, dotknete se historie a zažijete umění v přírodě. Čekají tu na vás jedinečné sekvoje, památka UNESCO a stezka dřevěných soch v přírodě.

Pěší turistika. Cyklo-turistika. Naturpark Leiser Berge se nachází v srdci Weinviertelu, pouhých 36km severně od hranic Vídně a je jedním z nejstarších v Dolním Rakousku. Turistům a návštěvníkům nabízí tato oblast opravdu hodně. Chlouba tohoto přírodního parku s jeho rekreačním potenciálem...

Vídeň je jedinou metropolí na světě, která se na svém území (hlavní město) významněji věnuje vinařství. Vídeňské vinice zabírají 700 hektarů, určují ráz města a podtrhují jeho kulturu. Vinařství má ve Vídni dlouhou tradici. Dnes se Vídeň představuje jako město s živou vinařskou kulisou.

Pohoří Schneeberg se nachází zhruba 70km jihozápadně od Vídně. Jedná se o nejvyšší horu Dolního Rakouska a zároveň nejvýchodnější alpskou dvoutisícovku, která patří mezi domovské hory Vídeňanů. Čeká vás nezapomenutelná vyhlídková jízda tradiční žluto-černou historickou lokálkou.

Okružní turistickou stezkou Via Sacra Rundwanderweg „Mystická místa, Druidský kámen a Kalendárium“ a k tomu po idylických stezkách ke třem poutním kostelům, to je zážitkový výlet na hranici biosférické rezervace Wienerwald v Niederösterreich.

Pěší turistika + zajímavé místo. KAPRUNSKÉ VYSOKOHORSKÉ NÁDRŽE MOOSERBODEN to je zajímavé místo vysoko nad údolím Kaprunu a nad známým Zell am See. Ocitnete se zde ve světě technologií, vody, hornin a nádherných výhledů ve výšce přes 2000 metrů.

Pěší turistika. Přibližně 65 km od Vídně, zhruba 1 hod cesty autem, v oblasti Dolního Rakouska (Niederösterreich) na území obce Muggendorf se nacházejí jedny z nejkrásnějších rakouských vodopádů – Myrafälle (Wasserwelt).

Zajímavé místo. Poznejte i vy jedinečnou, a v Evropě první, ekologickou zahradu o rozloze 800 m2, která stojí za návštěvu stejně tak, jako samotné město Tulln. Tulln an der Donau je jedno z nejstarších měst Dolnorakouska (Niederösterreich).

Pěší turistika. Na jižní hranici Dolního Rakouska směrem na Štýrsko leží obec Semmering a alpský přechod stejného jména. Od roku 1854 prochází vesnicí Semmeringská železnice, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pěší turistika.Hainburg an der Donau je město v Rakousku, v okrese Bruck an der Leitha, ve spolkové zemi Dolní Rakousko. Je to nejvýchodnější rakouské město. Dnes se spolu vydáme po trase ke keltské osadě s rozhlednou a vyhlídkou na dva státy.

Po cestě směrem na Kremži nemůžete přehlédnout bílou budovu se zlatou kopulí tyčící se nad vinicemi. Najdete ji ve městě Grafenwörth, v okrese Tulln v Dolním Rakousku a zcela jistě vás na tomto místě upoutá netradiční stavba.

Hrad Krumau am Kamp a Thunberger Stausee spolu s přehradou Thunberg je výlet zhruba 100km od Vídně v oblasti Niederösterreich a nabídne vám krásnou-zhruba 10km okružní trasu kolem vodní nádrže.

Přímo v hlavním městě Rakouska ve Vídni můžete dojít "až do nebe" a to po značené městské turistické trase krásnou procházkou vedoucí skrz oblast Biosphärenpark Wienerwald.

Pěší turistika. Oblast Hohe Wand se spolu s dalšími oblastmi jako Raxalpen, Schneeberg a další označuje jako Vídeňské Alpy. Důvod je zcela jasný – všechny jmenované regiony jsou kousek za Vídní cca 1 hod cesty autem z Vídně. Oblast nese statut přírodního parku.

Celkem 14 značených turistických tras vede krásnou zelení Vídně a nejbližšího okolí a nabízí vám pohled na hlavní město Rakouska z jiného úhlu. Zajímavostí města Vídně je, že bylo vyhlášeno nejzelenější metropolí světa.

Pěší turistika. Heiligenkreuz a Mayerling dvě zajímavé památky vás tentokrát zavedou do rakouské historie. Obě památky jsou od sebe vzdálené 3 km a najdeme je v jižní části Vídeňské lesa - cca 20 km od Vídně. 

Pokud chcete, aby vám už žádný z výletů neutekl, můžete si to zajistit zde: 

Praktický pomocník, který vám pomůže, abyste si svůj výlet opravdu užili, je ke stažení zde: