kostely

Pěší turistika.

Necelých 45 km od Vídně, zhruba 40min cesty autem na hranici biosférické rezervace Wienerwald najdete tuto magickou oblast plnou energeticky silných míst, idylických stezek a třech posvátných kostelů. 

mapa

Okružní turistickou stezkou Via Sacra Rundwanderweg „Mystická místa, Druidský kámen a Kalendárium“ a k tomu po idylických stezkách ke třem poutním kostelům, to je 10km okružní výlet v údolí Triesting, které také tvoří jižní hranici biosférické rezervace Wienerwald.
Jedná se o největší uzavřenou oblast listnatých lesů v Evropě.

smerovka
kalendarium

Při této procházce (výletu) si, kromě vychutnávání přírody a shlédnutí mnoha druhů zvířat, zcela jistě pročistíte hlavu, dostanete se skrze přírodu a cestu poutní stezkou zpátky k sobě a navštívíte posvátné budovy na Via Sacra.

Jedná se o 3 poutní kostely (Klein Mariazell, Hafnerberg a Altenmarkt) které jsou navzájem propojeny opravdu malebnou turistickou stezkou.

Pozn: Mariazell je město ležící v rakouské spolkové republice Štýrsko. Je největším poutním místem Rakouska a jednou z nejvýznamnějších mariánských svatyní střední Evropy.

Kolem Hafnerbergu a Nöstachu je navíc ještě mnoho mystických míst, energeticky silných míst, která také stojí za návštěvu.

Pokud byste tuto část v oblasti Niederösterreich chtěli prozkoumat více a zůstat zde pár dní, tak doporučuji na ubytování 

PENZION SUN – česky hovořící personál

Má navíc VYNIKAJÍCÍ hodnocení 5 z 5. 
Jeho strategická poloha je příhodná pro mnoho výletních cílů.
Najdete ho v rakouském městečku Gaming.
V okolí máte celoročně spoustu možností, kam se vydat na výlet. 
Personál vám bude rozumět a se vším poradí i když neovládáte němčinu.
K zapůjčení jsou i jízdní kola.

Mě osobně na této stezce naprosto magicky přitáhl Druidský kámen, místo se zcela výjimečnou energií.

Celý výlet v okruhu 10km je zcela nenáročný a celou cestu procházíte naprosto úchvatnými přírodními scenériemi a krásnou přírodou oblastí přírodní rezervace.

krajina

Pokud si chcete vyčistit hlavu, dostat se zpátky k sobě a načerpat energii, pak tuto „procházku“ vřele doporučuji.

Je možné ji projít zcela pohodlně i s dětmi.

Začátek našeho výletu: vycházeli jsme z parkoviště u Hafnerberg Kirche.

cesta
kostel
krizova cesta

První úsek cesty procházíte křížovou cestu se 14 zastaveními.  Poté vystoupáte nahoru a můžete si udělat krátký výšlap ještě směrem k mystickému místu tzv. Druidský kámen (Druidenstein).

skala
druidsky kamen
pruhled

Cesta vede celou dobu po značené stezce Via Sacra Rundwanderweg. Pokračujete po této cestě a další zajímavost na kterou narazíte je Kalendarium (Visurhügel).

V tomto ročním období byla celá cesta lemovaná bohatou úrodou ostružin.

Místy procházíte pastvinami krav a můžete zde uvidět různá plemena, a to opravdu zblízka.

kravky
kravy detail
kravy
Dětem tak můžete ukázat opravdu zblízka nejen krávy, ale i koně, ovce a další zvířata.
kone
konik
ovce
krava
bycek
kravy
K tomu vám celá tato stezka nabízí úžasné výhledy do krajiny.
kopec
pohled do krajiny
krajina

Nám se během cesty několikrát změnilo počasí: od sluníčka a tepla na tričko, po zatažené nebe, šedo a déšť.

Proto je pro nás už  samozřejmostí, mít v batohu vždy nepromokavou bundu. 
Kvalitní outdoorové oblečení se nám už mnohdy vyplatilo.

Já jsem si při této změně počasí opět uvědomila tu hlubokou moudrost a propojení s našimi životy.
I my na své cestě životem zažíváme střídavě slunečné období a zatažené, šedé období. A je to tak zcela přirozené. Když se člověk dokáže podívat na věci z nadhledu, nakonec dojde k hluboké vděčnosti už jen za to, že může nejen cestou na výletě, ale i tou svojí cestou životem vůbec procházet ve zdraví a radovat se z té krásy, barevnosti a hojnosti všude kolem.

kopec
krajina

Druhý kostel v pořadí na této pouti je Klein-Mariazell. Jedná se o nově zrekonstruovanou, barokní baziliku (bývalý klášterní kostel).
Určitě stojí za prohlídku včetně přilehlé zahrady.

budova kostela
kostel
kostel uvnitr
kostel
zvirata
zvire

Cesta do Altenmarktu nyní vede po silnici přes velkou pastvinu kolem Kögl-Kreuz. Takto se dostanete ke třetímu poutnímu kostelu této okružní cesty Altenmarkt. Jedná se o nejstarší kostel v horním Triestingském údolí, jehož počátky sahají do 11. století.

kostel Altenmarkt

Po návštěvě tohoto kostela a idylického hřbitova pokračujete dál ulicí k morovému sloupu „Černá Matka Boží“ a přes osadu k „Hofnerbrucku“ pak k „Nepomucké kapli“ (Nepomuk-Kapelle).

To už jste ale skoro v závěru cesty a poté mírně strmější stoupání lesní cestou vás navede zpět na parkoviště ke kostelu Hafnerberg.

Tato okružní trasa

Obtížnost: střední

Krajina: úžasná

Zážitek: energeticky i duševně dobíjející

smerovky

Tento výlet jsem si vybrala, protože jsem potřebovala „dobít baterky“ a skutečně jsem ho zcela intuitivně vybrala naprosto přesně. 

Po několika opravdu náročných pracovních dnech, strávených mezi stovkami lidí v uzavřeném prostoru a většinu času s rouškou na puse, jsem se cítila úplně vyčerpaná. Potřebovala jsem dobít baterky a to jako naprosto esenciální základní životní potřebu. 

Už před pár lety jsem pro jeden časopis řekla: “ Potřebuji přírodu, abych zvládla lidi“.
Bylo to v práci, kde jsem měla velmi náročnou profesi spojenou s častými jednáními a konzultacemi. A pro mě to platí dodnes a stále naléhavěji.
Dnes bych k tomu dodala:

„Potřebuji přírodu, abych mohla žít“.

Vydejte se i vy do přírody tak často, jak to bude jen možné a vaše tělo i duše to ocení. Budete se cítit odpočatí, nabití, obohacení a vyrovnanější. A pokud vám čas nedovolí delší výlet, vydejte se alespoň občas „s Blankou za hranice“ a užijte si inspiraci přírodou skrze moje tipy, články a videa.  Nechte se inspirovat nejen VÝLETY, ale i ukázkami, jak si přenést kousek přírody do svých domovů v průběhu celého roku v rámci cyklu

ROKEM KROK ZA KROKEM.

mapa
vyskovy profil

Shrnutí trasy:

Líbil se ti tento výlet?
Pokud chceš, aby ti žádný další výlet neutekl, přihlas se zde:

Další výlety z oblasti Niederösterreich, které by vám mohli přinést energii:

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *