Vánoční trhy ve Vídni

Od poloviny listopadu až do Vánoc nastává ve Vídni čas kouzelných vánočních trhů.

Období velmi oblíbené zejména turisty z okolních zemí (Česká republika, Polsko, Slovensko), kteří před vánocemi do metropole Rakouska přijíždějí prožít neopakovatelnou atmosféru adventu.

Nejznámějším trhem je každoročně, a stejně tak i letos, vídeňský CHRISTKINDLMARKT na náměstí před radnicí - na Rathausplatz.

Rathausplatz o vánocích

Najdete zde tradičně pečené kaštany i brambory, svařené víno a punč i nabídku mnoha vánočních dárků. Mezi přibližně 100 stánky mají letos návštěvníci více prostoru než dříve.

Většina gastro stánků je ekologicky certifikovaná.

Zábavu zde najdou i děti. Na vánočním trhu je pro ně připraven 12 m vysoký kolotoč, stánek na ruční práce nebo psaní dopisu Ježíškovi i malé kluziště.

Kluziště před radnicí je i letos součástí této tradice.
  Přes celý Rathauspark se táhne kluziště o rozloze 3000 m čtverečních, kde si můžete zdarma zabruslit s výhledem na panorama osvětlené budovy radnice.

vánoční kluziště před radnicí

Dominantou kluziště je každoročně světelná dekorace uprostřed. V letošním roce je touto dekorací symbol nejen pro zamilované - strom srdce.

Dohromady najdete ve Vídni 17 různě velkých vánočních trhů s celkem 905 stánky.

vánoční trhy Vídně
  • Nejstarší vánoční trh s 250 letou tradicí je na náměstí Freyung, který nabízí nejen bio-produkty, ale i rukodělné výrobky.

  • Kulturní a vánoční trh před zámkem Schönbrunn okouzlí svou císařskou kulisou a po Vánocích se promění v novoroční trh.

  • Vánoční trhy u paláce Belvedere zapůsobí na návštěvníky svou barokní kulisou. Jedinečný zámecký park nabízí prostor pro tento poklidný vánoční trh s kvalitními řemeslnými výrobky a kulinářskými specialitami.

  • Ve „vánoční vesničce“ na náměstí Stephansplatz je dominantou tradice, asi 40 stánků na úpatí katedrály sv.Štěpána nabízí vysoce kvalitní výrobky z Rakouska.

     

  • Letošní novinkou je Ottakringer Christmas Magic na nádvoří pivovaru Ottakringer. Od čtvrtka do neděle tento městský vánoční trh nabízí kulinářské speciality a samozřejmě pivní punč Ottakringer.
vánoční trh 3

Další více či méně známé trhy najdete např. u Opery, před Karlskirche a v dalších čtvrtích Vídně na jejich hlavních prostranstvích např. Favoriten, Meidling, Florisdorf a další.

Chcete-li zažít atmosféru rakouských vánoc i vy, pak si návštěvu adventní Vídně nenechte ujít.

vánoční Vídeň4

Líbí se ti moje články ze života češky v Rakousku?
Ráda ti dám o nových vědět e-mailem.

Pokud se chcete v Rakousku domluvit alespoň trochu německy a chcete si u toho užít zábavu, pak se vám bude hodit

TAHÁK NA VÝUKU NĚMČINY-3 tipy, jak se učit hravě a vtipně.

tahák na výuku němčiny

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *