zachranka letecka

Mobilní aplikace pro komunikaci se záchranými složkami by se měla stát nezbytnou součástí výbavy, než vyrazíte na výlet do hor či nepřehledných míst.

Už se vám někdy stalo, že se vám nebo vašim blízký stal na výletě nějaký úraz, nebo nehoda, nenadálá zdravotní příhoda a vy jste najednou v tom zmatku nevěděli co dřív?

Dokážete si představit, že jen proto, že jste se včas nedokázali rozhodnout nebo zorientovat, jak přivolat pomoc, se celá situace stala vážnější a dramatičtější?

Lezim na ceste-S-s

Pokud ne, jste šťastni a pokud ano, pak jistě víte, že v takové chvíli rozhodují:

A právě o tom posledním bodě chci dnes napsat, protože je to právě ten nejdůležitější. Ten ve finále podpoří všechny ty předchozí.

Já sama jsem po osobní zkušenosti s těžkým úrazem v horách, v terénu lesa a při velmi chladném počasí před pár dny. Proto se už bez chytrých aplikací na výlet nevydám. Můžou vám totiž zachránit život nebo minimálně minuty bolestí. A řeknu vám, při těžkém a bolavém úraze o minuty rozhodně jde.

zranění na výletě
v nositkach-S-v

A která to jsou? Jsou to aplikace, které vám pomůžou s rychlou identifikací polohy při úraze nebo nenadálé potřebě pomoci na výletě, túře či trakingu. Jsou velmi důležité pro urychlení a komunikaci se záchrannými složkami.

Podívejme se teď na dvě z nich:

v ČR lze doporučit aplikaci ZÁCHRANKA.
Tuto aplikaci si do svého mobilu stáhlo již více než 1 900 000 lidí a v březnu 2022 oslavila již 6 let fungování.

Aplikace Záchranka skvěle funguje v České republice, na Slovensku, ale i v Rakousku a nově teď i v Maďarsku.
V nouzi jedním stiskem tlačitka odešle GPS polohu, zdravotní údaje, kontakty na osoby blízké a další informace příslušné záchranné službě toho daného státu, kde se člověk zrovna nachází.

aplikace zachranka

v Rakousku vznikla sesterská aplikace RETTUNG

Sesterská aplikace „Rettung“, je dostupná pro rakouské občany. Fungovat pro ně bude stejně, jako aplikace Záchranka pro Čechy. Rakušané tak při příjezdu do ČR nebudou muset instalovat aplikaci Záchranka a přes Rettung předají nouzovou zprávu a zavolají na českou zdravotnickou záchrannou službu. Systém aplikace Záchranka je natolik dobrý, že se ho Rakousko rozhodlo plně převzít. Aplikace Záchranka má na území České republiky výborné výsledky, které přesvědčily Rakousko o tom, aby vyvinuli její rakouskou sestru Rettung.

aplikace rettung

Propojení systému tísňového volání pomocí aplikací v obou státech je jedním z výsledků přeshraniční spolupráce záchranných služeb v Česku a Rakousku.

Hlavní předností tedy je, že občané Rakouska i České republiky mají ve svých aplikacích implementovaný záchranný systém obou států. Bez nutnosti instalací zahraničních aplikací se jim dostane stejné pomoci, jako by volali na tísňovou linku doma. V krizové situaci tak nemusí zdlouhavě přemýšlet nad tím, jakou tísňovou linku daný stát má, anebo jak popíšou v cizím jazyce místo, kde se nacházejí.

jde o minuty

CHECKLIST na výlety – 10 věcí na které je dobré myslet, než se vydáte na výlet.

 

Budu muset po této zkušenosti doplnit.

Nově bude jmenovat 10+1 věcí…

Přibyde do něj, jak jinak, než chytrá aplikace.

checklist na bote

Na závěr pak ještě malé zamyšlení:

Přináším vám už přes rok tipy na výletování v oblasti Rakouska a informace o moudrosti přírody i o jejích darech pro nás lidi.

Vždy jsem psala o tom, jak si přírodu užívat všemi smysly – zrak, čich, chuť, hmat a sluch jsou známou „pětkou“, kterou umí všichni vyjmenovat. Nicméně od teď budu uvádět i šestý „smysl“ a tím je EMOCE VDĚČNOSTI.

Teprve nyní, když nemohu chodit a jít na výlet plně prožívám, jak velkou vděčnost bychom měli mít, že je kolem nás příroda a hlavně, že do ní můžeme dojít a užívat si ji.

NENÍ TO SAMOZŘEJMOST.

Vydávejte se tedy do přírody s láskou, pokorou, úctou i obezřetností, ať neuškodíte přírodě ani sobě.

Šťastné výletování se stejně šťastnými návraty.

Hledáte ubytování v Rakousku?

Travelking

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *