jednou

Není to tak dávno (jen několik málo roků), kdy jsem si ze srdce přála, abych mohla „zvolnit“ a začít dělat to, co mě opravdu baví.

V mém podání to, co „mě baví“ nemělo jasné obrysy. Jen jsem věděla, že nemůžu už více vydržet „sedět v kanceláři“ od rána do odpoledne. Koukat se z okna na slunečné dny a „trpět“ ve skrytu duše, jak ty krásné dny utíkají a já nejsem tam, kde bych chtěla být.
Venku, na vzduchu, v přírodě, mezi zelení…

Ale já přeci tolik potřebuji šlapat po trávě, dýchat čerstvý vzduch po dešti, přijímat paprsky slunce a „hrabat se v zemi“ či laskat se s květinami, bylinkami a plody přírody, jako by mé srdce přímo křičelo!

Tohle jsem ve svém srdci jasně cítila, jen jsem jaksi logicky nevěděla, jak to, „co skutečně chci“ dělat, propojit s tím, abych uživila sebe a svoji dceru, abych vydělala dost peněz na zaplacení hypotéky nabydlení atd.

esence volnosti 2

Poslouchej své pocity, jsou tvým kompasem!

Ne, že bych měla práci, kde by mě to nebavilo. Ba naopak. Nicméně mi naprosto nevyhovoval styl práce, respektive pevného pracovního úvazku a zejména pevné pracovní doby od – do.
Bylo to něco, co mi bralo síly i nadšení do další práce.
Vím o sobě, že jsem velmi výkonná a tvůrčí, ale svůj pracovní i soukromý čas si potřebuji volně řídit. Práce pondělí až pátek od – do bylo něco, co hlavně poslední roky hlodalo v mé hlavě víc a víc. Snažila jsem se domluvit na občasných „home office“, či volné pracovní době. ale bez úspěchu ☹. Kdybychom jen všichni tušili, jak to budete vypadat za pár měsíců s „home-office“ ?

 

A tak jsem stále dál seděla v kanceláři a oknem se dívala ven, tam, kde jsem tolik toužila být. Klidně bych svoji práci dělala i dál, seděla nad smlouvami, či reporty, jen kdybych mohla sedět na zahradě a mít u toho bosé nohy na trávě a cítit volnost, vzduch a život kolem sebe. Tohle byly mé tehdejší pocity.

Jak by ses rozhodovala, kdybys věděla, kolik dní života ti zbývá?

time

A tak jak to bývá u nás mnohých, stále jsem se těšila a stále si dál v hlavě plánovala:

  • až doplatím hypotéku…
  • až dcera dostuduje a osamostatní se…
  • až…až …

Najednou to „AŽ“ nastalo, ale úplně jinak, než jsem si to plánovala.
Dala jsem během měsíce výpověď v práci z pozice, ze které se„přeci“ neodchází.


Najednou jsem byla bez zaměstnání, v cizí zemi, v nové životní pozici. Důvodem byl „ON“ .
Celá tahle nečekaná událost mi otevřela prostor pro to, abych začala realizovat vše, co jsem si přála, abych mohla zvolnit a začít dělat to, co mě opravdu baví. Vždyť to jsem přeci tolik chtěla!

Pokud víš co chceš a je to ze srdce, vše se spojí, aby ti bylo pomoženo.

Paradoxně mě ale celá ta situace natolik „vykolejila“ z mých denních stereotypů a hlavně plánů, že mi trvalo celé další 4 roky, než jsem pochopila, že někdy „přes les nevidíme květiny pod nohama“.

Tolik jsem se „snažila“ etablovat se v nové situaci a využít dosavadních pracovních zkušeností a dovedností, že jsem veškerou svoji energii vypotřebovala na úsilí navázat na něco, zčeho jsem vlastně chtěla pryč.

louka

Objevily se všechny ty vzorce, které nás brzdí a blokují:

  • nemůžu přeci „nepracovat“ 
  • já, manažerka přeci nebudu po zbytek života v domácnosti 
  • mám najednou tak daleko všechny své kontakty, vazby a známé 
  • a tisíce dalších strachů a brzd proč najednou nemůžu to, po čem jsem toužila.

Ta změna se totiž odehrála úplně jinak, než jsem si plánovala 😊

Ve stylu rčení: ‚Řekni bohu své plány a rozesměješ ho“.  Někdy nám trvá déle, než pochopíme …

Co když nám nové situace mají přinést především to „vykolejení z denní rutiny a každodenních zvyků“? Dát možnost začít něco úplně jiného a hlavně jinak?

Vzít celou neplánovanou situaci jako dar shůry?

Zastavit se, poděkovat a nechat prostor něčemu, o čem zpočátku ani nemusíme mít jasnou představu, jak to má ve výsledku vypadat. 

DŮVĚRA, DŮVĚRA a zase DŮVĚRA - to je to, oč tu běží.

A tak jsem po nějaké chvíli vzala celou tu novou situaci jako DAR, jako prostředek k tomu, začít dělat věci, na které jsem doté doby neměla čas, anebo, které jsem chtěla vždy zkusit.

Mrak na nebi

Objevuj skrytý potenciál v každém novém dni, v každé nové situaci.

Líbí se ti moje články?
Ráda ti dám o nových vědět.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *