aplikace na cesty

Aplikace na cesty, to je téma příspěvků snad všech cestovatelských webů. Proto se dnes nechci opakovat a nebudu se soustředit na ty nejznámější, které najdete všude, zato vám přinesu:

10 prima aplikací, které vám usnadní a zpříjemní cestování a výlety.

Co zabalit, jak ušetřit na výdajích, bude tam wifi free, jaké naplánovat výlety....

to jsou otázky, které se nám honí hlavou před každou větší cestou, dovolenou nebo pár dny mimo domov.

time to travel

Nebudu zde uvádět všechny nejznámější aplikace na nejlevnější letenky, zajištění ubytování či různé druhy map či aplikace pro předpověď počasí. Tyhle najdete na každém cestovatelském webu.

Já vám přinesu aplikace, o kterých se zas tak často nehovoří, ale které vám zajistí méně nervů a více úsměvů ať už se chystáte objevovat nové metropole, lenošit u moře, poznávat svět nebo vyrazit do přírody. A nemusíte být žádní protřelí cestovatelé a hovořit 5 jazyky, aby vaše výpravy a cesty byly snadné, bezpečné a dobře naplánované. Tak vzhůru na cesty a výlety. Všechny aplikace si stáhnete v Google Play | Apple Store.

Dnes se vydejte s Blankou za hranice objevit, jak cestovat bez stresů.

logo aplikace

1.Google Translate | Překladač všech světových jazyků

Google Translator zná asi každý, ale víte, že tuto aplikaci můžete mít i v mobilu a pak vám kdekoliv na cestách slouží jako výborný pomocník. Nejenom, že vám pomůže přeložit napsaný text, ale také ho můžete využít jako překladač mluveného slova, celé konverzace nebo překlady z fotek. TIP: stáhněte si předem vybrané jazyky a aplikace vám poslouží i v místech, kde nenajdete spolehlivé připojení k internetu. Já ho využila například v Mexiku u lékaře.

aplikace na cesty 2

2.PackPoint | Seznam, co si zabalit sebou

Packpoint-cestovni-aplikace je pro ty, kdo mají z balení vždy těžkou hlavu a nevědí co si vzít s sebou. Když nevíte, co si vzít na Madeiru, do Mexika nebo do Skotska, tato aplikace vám během pár vteřin pomůže. PackPoint vám vytvoří seznam věcí, na které nesmíte zapomenout. Stačí, když vyplníte destinaci, datum odjezdu, délku pobytu a typ výletování, které chcete podnikat. O vše ostatní se aplikace postará za vás. Dokonce zkontroluje počasí, aby se ujistila, že si s sebou vezmete deštník nebo nepromokavou bundu.

aplikace na cesty 3

3.WiFi Map | Najde vám nejbližší wifi připojení zdarma

WiFi Map je chytrá cestovatelská aplikace, která vám pomůže zůstat online kdekoliv na světě, aniž byste museli plýtvat svýma daty. Aplikace má ve své databázi více než 100 miliónů hotspotů, které nabízejí název sítě i s hesly. Stačí si pouze najít nejbližší lokalitu v místě, kde se právě nacházíte. I zde je dobré předem stáhnout danou zemi, do které plánujete vyrazit. Aplikace vám pomůže šetřit vaše data na nutné chvíle v přírodě.

aplikace na vylety 4

4.Fuelio | Najde vám nejlevnější benzín nebo naftu

Aplikace Fuelio vás určitě zaujme, pokud si na cestách často pronajímáte auto. Nejen proto, že si zde můžete přehledně evidovat všechny jízdy, ale hlavně proto, že vám zobrazí ty nejlevnější pumpy ve vašem okolí. Navíc je i v češtině. Pokud plánujete vyrazit do konkrétní oblasti, dokážete si předem najít, jestli se vám náhodou nevyplatí natankovat někde poblíž. Plusem je, že aplikaci využijete i v České republice a není to tedy jen "cestovní aplikace".

aplikace na cesty 5

5. Parkopedia | Najde vám místo pro parkování zdarma

Hledání parkovacího místa můžete být v některých destinacích na dlouho. Pokud chcete předejít kolapsu řidiče, můžete využít aplikaci Parkopedia, která vám pomůže najít nejlevnější parkování nebo dokonce i parkování zdarma na ulici. Mimo USA.

na túře
aplikace na cesty 6

6. AllTrails | Naplánuje vám ten nejlepší trek přírodou

Díky AllTrails se stane turistika mnohem zábavnější. Dle recenzí je toto dokonalá aplikace, pokud milujete přírodu jako já. Dozvěděla jsem se o ní nedávno a v nejbližší době ji hodlám vyzkoušet v terénu. Tato turistická aplikace je ideální pro milovníky přírody i turistické nadšence. V aplikaci najdete více než 100 000 upravených tras, které vám nabídnou hned několik možností při plánování právě té vaší ideální. Můžete si vybrat méně náročnou nebo více náročnější trasu, delší či kratší, s hezčími výhledy nebo s průchodem džunglí, přesně podle vašich priorit.

Aplikace na cesty 7

7. INaturalist | Poradí s poznáváním květin a živočichů kolem vás

INaturalist je jedna z nejpopulárnějších přírodních aplikací na světě. Sledujte přírodu a identifikujte s přáteli rostliny a živočichy. Pokud se chystáte na výlet do přírody a máte chuť poznávat víc, než je nová místa, pak je pro vás tato aplikace vhodným pomocníkem. Přinese vám zábavu a poučení tehdy, pokud máte pocit, že jste z biologie už většinu zapomněli?

aplikace na cesty 8

8. Worldee | Plánuj a inspiruj se u ostatních

Mottem této cestovní aplikace je „Inspiruj se, plánuj nová dobrodružství a uchovávej své zážitky z cest“. A to vše jde s touto aplikací velice jednoduše. Stačí si zde vytvořit profil a následně můžete začít hledat svou příští destinaci. Ušetří vám to mnoho hodin hledání těch nejlepších míst, protože se zde můžete inspirovat jinými cestovateli, kteří podobnou cestu již absolvovali před vámi. Pokud si najdete cestovatele, kteří své itineráře mají poctivě a dobře vyplněné, ušetří vám to spousta času při plánování vaši příští cesty či celé dovolené.

aplikace na cesty 9

9. Tripadvisor | Souhrn recenzí

TripAdvisor představuje největší souhrn recenzí hotelů, míst, leteckých společností ale i restaurací a jiných stravovacích služeb. Jedná se o obrovský cestovatelský portál, který je svým rozsahem a působením největší na světě. Proto pokud hledáte nějakou recenzi nebo chcete sdílet svou zkušenost z dovolené je TripAdvisor tím nejlepším místem. Kompletní česká verze webu slučuje desetitisíce českých turistů, cestovatelů i dovolenkářů a vložit svou recenzi je velmi jednoduché. Inspirujte a nechte se inspirovat.

aplikace na cesty 10

10. Záchranka | či alternativní aplikace

Aplikace, které vám mohou zachránit život to je poslední desátá aplikace, která by ale klidně měla být na prvním místě. Po nedávném těžkém úraze v rakouských horách, bych při cestování teď už nikdy na podobnou aplikaci nezapomněla! Jedná se totiž o aplikace, které vám mohou zachránit život. Záchranka a její rakouská sesterská aplikace Rettung.

I love travel

Ať už se budete vydávat na pravidelnou dovolenou, dlouhé poznávací zájezdy, nebo krátké výlety do přírody, přeji vám nejen pohodové a pohodlné cestování, ale hlavně šťastné návraty bez nehod! Osobně vím a nyní i prožívám, jak je toto přání důležité.

checklist na bote

Abyste si své výlety opravdu užili

  • bez starostí, co s sebou nemáte
  • bez obav, zda sbalíte vše, co se může hodit
  • bez časových prodlev při balení 

Zabalila jsem pro vás své know-how z výletování do praktické příručky, kterou můžete mít spolu s vaším jedinečným seznamem k odškrtávání.

CHECKLIST - 10 věcí, na které je dobré myslet, než se vydáte NA VÝLET.

Pokud se vám článek líbil a chcete více, pak zde:

nahled.obrazek vylety

Zvu vás s Blankou za hranice

Najde zde skvělé tipy na výlety a zajímavá místa v Rakousku. Ochutnejte Rakousko všemi smysly.

s Blankou za hranice

Chcete dostávat informace?

Pokud se vám moje články a tipy na výlety a cestování líbí a nechcete přijít o žádné novinky, přihlaste se ZDE.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *